هدر

مدیر عامل شرکت بولر خبر داد

والس‌های«بولر» بازار آرد ایران را قبضه می‌کند

ماریا نوری‌زاده: حضور دوباره در شرکت بولر برای تهیه گزراش مصادف بود با شنیدن یکی از تلفن‌های داخلی این شرکت که حداقل برای من که از بولر محیطی صمیمی و آرام و تکنیکال متصور بودم، کمی تعجب‌برانگیز بود و آن هم درست زمانی بود که شریف نظام مافی در کسوت مدیرعامل این شرکت این تلفن را با جمله «منتظر استعفای آقایان تا پایان وقت اداری هستم» به پایان رساند. وقتی دلیل را جویا شدم او توضیح داد که به هیچ وجه اجازه نخواهد داد سرمایه‌گذاری که بر روی اسم و رسم بولر با کیفیت مثال‌زدنی انجام شده خدشه‌دار شود ولی برای مساله پیش پا افتاده‌ای که مشتری روحش هم از این موضوع خبر ندارد کلمه فاجعه را استفاده می‌کند و این یعنی اصل مشتری‌مداری که در ایران بسیار کمرنگ شده است که آن را به عینه لمس کردم و متوجه شدم که بی‌جهت نیست که برخی نام‌ها چگونه در یک صنعت ماندگار می‌شوند و کیفیت هیچگاه اتفاقی نیست. با هم ماحصل این گفت‌وگو را می‌خوانیم:
ماریا نوری‌زاده: حضور دوباره در شرکت بولر برای تهیه گزراش مصادف بود با شنیدن یکی از تلفن‌های داخلی این شرکت که حداقل برای من که از بولر محیطی صمیمی و آرام و تکنیکال متصور بودم، کمی تعجب‌برانگیز بود و آن هم درست زمانی بود که شریف نظام مافی در کسوت مدیرعامل این شرکت این تلفن را با جمله «منتظر استعفای آقایان تا پایان وقت اداری هستم» به پایان رساند. وقتی دلیل را جویا شدم او توضیح داد که به هیچ وجه اجازه نخواهد داد سرمایه‌گذاری که بر روی اسم و رسم بولر با کیفیت مثال‌زدنی انجام شده خدشه‌دار شود ولی برای مساله پیش پا افتاده‌ای که مشتری روحش هم از این موضوع خبر ندارد کلمه فاجعه را استفاده می‌کند و این یعنی اصل مشتری‌مداری که در ایران بسیار کمرنگ شده است که آن را به عینه لمس کردم و متوجه شدم که بی‌جهت نیست که برخی نام‌ها چگونه در یک صنعت ماندگار می‌شوند و کیفیت هیچگاه اتفاقی نیست. با هم ماحصل این گفت‌وگو را می‌خوانیم:
در 6 ماه گذشته اقدامات «بولر» در چه راستایی بوده و چه فعالیت‌هایی داشته‌اید؟
در 6 ماه گذشته ما تحولاتی اساسی در ساختار داخلی شرکت داشتیم که بسیار به پیشبرد اهداف شرکت کمک کرد، نکته اول که در مصاحبه گذشته هم به آن  اشاره کردم اما نه به صورت مبسوط، تولید (والس) در ایران است، چراکه یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های کارخانجات آرد در ایران است. در حال حاضر والس‌های موجود در ایران عمدتا وارداتی است و تعداد بسیار محدودی در ایران ساخته می‌شود و کیفیت والس‌های تولیدی در کشور و والس‌های وارداتی از سایر کشورها مثل ترکیه، چین و ایتالیا بسیار پایین است. تصمیم شرکت بر این بود که در آستارا شروع به ساخت MDDP کند نسلی که در ایران آسیابان‌ها با آن به خوبی آشنایی دارند ‌MDDP مدل جدید والس‌های MDDK است که خیلی از کاخانجات قدیمی در حال استفاده از آن هستند. ما موافقت‌ها و توافقات اولیه را انجام دادیم، تعلیمات لازم به نفرات داده شده و متخصصان برای راه‌اندازی خط تولید به زودی عازم آستارا خواهند شد. این کار شدنی است، البته نیاز به یکسری قطعات و ماشین‌آلات و صدالبته سرمایه‌گذاری دارد. 
در حال حاضر این پروژه به چه مرحله‌ای رسیده است؟
در حال حاضر به جایگاهی رسیده‌ایم که برای فروش والس‌ برای کارخانجات آردسازی در حال تبلیغ و بازاریابی هستیم و قیمت تمام شده آن را تخمین زده‌ایم و شش ماه زمان می‌برد تا با استاندارد بولر سوئیس به بازار عرضه شود بومی‌سازی والس در آستارا باعث می‌شود که یکی از بهترین برندهای جهان یکی از ماشین‌آلات آردسازی را تولید کند و این بومی‌سازی نقطه عطفی در صنعت آردسازی ایران خواهد بود. البته جا دارد در اینجا از مهندس مرتضوی که انگیزه تولید و بومی‌سازی والس در ایران را در سفر چین به من ارایه دادند تشکر کنم. همچنین جناب یزدجردی هم تایید استقبال و تاکید کردند که امروزه این کار عملی و شدنی شد. 
تنها تولیدکننده والس در ایران خواهید بود؟
خیر، تولیدکنندگان دیگری هم هستند اما نخستین والس بولر است که در ایران تولید می‌شود و می‌توان گفت در افریقا و خاورمیانه و در 72 کشور هیچ کارخانه‌ای وجود ندارد که والس بولر را تولیدکند. تاکید من روی برند بولر است چون استاندارد بولر در همه کشورها با استاندار بولر سوییس که به حق مثال زدنی است مطابقت می‌کند و این نقطه عطفی خواهد بود چراکه توان صادراتی برای کشورهای منطقه را خواهیم داشت. در 6 ماه گذشته قراردادهای بسیار مثبت و چشمگیری را در آن کشور آذربایجان و شهر باکو منعقد کردیم و آسیابان‌ها به بولر ایران رجوع کرده‌اند، همچنین آسیایان‌های پاکستان بسیار از این امر استقبال کردند چراکه در پاکستان نزدیک به یکهزار و 300 آسیاب وجود دارد که اکثریت آنها دستگاه‌های قدیمی و فرسوده هستند. ما بسیار بر روی کردستان عراق تمرکز کردیم که متاسفانه به دلیل اتفاقات اخیر کمی به تاخیر افتاده است. 
اشاره داشتید که تولید والس در ایران نقطه عطف صادرات خواهد بود، از طرفی هم کماکان نمونه‌های بی‌کیفیت چینی و ترکیه‌ای وارد کشور می‌شود. تولید این دستگاه چه مقدار ارزآوری و چه مقدار صرفه‌جویی ارزی را برای کشور به همراه خواهد داشت؟
من دقیقا اشرافی به اینکه سالانه چند والس وارد ایران خواهد شد را ندارم ولی نهایت اتفاق مثبتی که خواهد افتاد و شما هم به آن اشاره کردید این است که جلوی واردات والس‌های کم‌کیفیت، به‌خصوص از کشور ترکیه را خواهد گرفت. کشور ترکیه مثل چین کپی‌بردار هستند یعنی سازنده نیستند و به دلیل اینکه از بعد مسافتی به ایران خیلی نزدیک هستند باعث می‌شود که آسیابان‌های ایرانی با خرید این والس‌ها در درازمدت متحمل ضربه شوند و وقتی اتفاقی برای دستگاه رخ می‌دهند دقیقا نمی‌دانند که عیب از کجاست و چگونه برطرف کنند پس مجبور هستند که دوباره آن را تولید کنند که این بسیار ضرررسان است. اتفاقی که در حال رخ دادن است این که یکی از معروف‌ترین برندهای جهان این تکنولوژی را در داخل خاک ایران به بهترین شکل ممکن بومی می‌کند. 
استقبال کارخانجات آرد به چه شکل بوده است؟
بسیار عالی بوده، چراکه ما یکی از نیازهای اصلی آنها را برطرف خواهیم کرد. اصل مطلب این است که ما در ایران از لحاظ تکنولوژی بی‌نیاز شدیم. به شخصه می‌خواهم با نظر دوستان و همکاری بزرگان این صنعت کل ماشین‌آلات مورد نیاز یک کارخانه آرد را در بولر ایران ساخته و بومی‌سازی کنیم تا از نظر واردات به کلی بی‌نیاز شویم. 
چه مدت طول می‌کشد تا کل ماشین‌آلات یک کارخانه آرد ساخته شود؟
ما در حال حاضر تقریبا تمامی قسمت‌های بوجاری  لجستیک یک کارخانه آرد را می‌سازیم و در حال ورود به قسمت آسیابان هستیم. مرحله بعدی الک‌ها خواهند بود که باید روی بومی‌سازی آن تمرکز کنیم. چراکه در شرایط فعلی مشکل بسیاری با الک‌های وارداتی کشور ترکیه داریم که قابلیت و کیفیت‌های لازم را ندارند. به نظر من 2 سال کار مهندسی زمان می‌برد تا بتوانیم این پروسه را به سر منزل متصور برسانیم. ولی والس‌ها برای 4 تا 5 ماه آینده بازار ایران را قبضه خواهند کرد و والس نقطه شروع کارخانه آستارای بولر خواهد بود البته طرح‌های بسیاری را در نظر داریم. بنده به شخصه خیلی علاقه دارم که یک کارگاه آسیابانی را در کنار کارخانه بولر احداث کنم و یا به طور کلی یک مدرسه آسیابانی آنجا داشته باشم همچنین یک مدرسه شالیکوبی احداث کنیم تا از نزدیک با پروسه کار دستگاه به صورت کاربردی آشنا شوند. این 2 مساله جزو برنامه آینده و طرح‌های توسعه‌ای شرکت بولر ایران است، چراکه در نظر داریم کارخانه بولر آستارا به یک مرکز علمی کاربردی و پژوهشی تبدیل کنیم و نسل آینده را روی بهترین دستگاه ها آموزش بدهیم که بتوانند از نزدیک کیفیت را لمس و باور کنند. 
تخمین زده شده که قیمت تولید هر والس در ایران چقدراست؟
تخمینی که زده‌ایم این است که از قیمت وارداتی آن 20 تا 25درصد ارزان‌تر است چون به ریال محاسبه خواهد شد. می‌توان بیشتر بر روی هزینه حمل و نقل و گمرک مانور داد، چراکه والس باکیفیت را نمی‌توان ارزان خرید. اگر قیمت والس ارزان باشد مطمئن باشید که به طور حتم یک قطعه بی‌کیفیت ضررده در آن نصب شده و این تولیدکننده است که ضرر را لمس خواهد کرد. والس باکیفیت فقط در امر حمل و نقل می‌تواند کاهش قیمت داشته باشد. 
بر کیفیت و استاندارد بی حد و مرز بولر همه مهر تایید زده‌اند، اما مشکل اصلی اینجاست که در ایران سازمانی تحت عنوان سازمان حمایت از مصرف‌کننده وجود دارد که قیمت نهایی مصرف‌کننده به مراتب از کیفیت برایش خیلی مهم‌تر است،  این چقدر بر روی بازاریابی و فروش محصولات شما تاثیرگذار است؟
سوال بسیار خوبی مطرح شد. چند روز پیش در صحبت با یکی از دوستانم این مساله مطرح شد که چرا در ایران ساخت و ساز مسکن و انبوه‌سازی این قدر پیشرفت کرده و در اصل بسیار پررونق است، اما در صنایع دیگر شاهد رکود هستیم؟ این به این دلیل است که در امر ساخت و ساز منهای یکسری قوانین رعایت ایمنی و انرژی دولت هیچ‌گونه دخالتی بر روی این صنف ندارد و هر شخص می‌تواند آورده شخصی خود را در این امر سرمایه‌گذاری کند و به هر قیمتی که خواست به فروش برساند اگر قیمت‌گذاری بالایی داشته باشد با خواب سرمایه مواجه خواهد شد و اگر هم به قیمت روز به فروش رساند منتفع خودش است. در هر صورت صنفی است که خودش راهش را پیش گرفته و عرضه و تقاضا در این بازار تعیین‌کننده اصلی است و حجم ساخت و ساز در ایران نشان دهنده این است که اگر مزاحمت‌های سازمانی و دولتی نباشد یک صنعت چقدر می‌تواند شکوفا شود؟ اما متاسفانه این مهم در دیگر صنایع مشاهده نمی‌شود. اگر بتوانیم تفکر آزادسازی را در همه صنایع جاری و   نوسازی کنیم خواهید دید ایران از نظر صنعتی خواهد درخشید. ما ملتی بسیار توانا هستیم که به دلیل قوانین داخلی خودمان را محدود کرده‌ایم. باید بگذاریم صنعت راه خودش را پیدا کند و به پویایی برسد. فشار بر روی قیمت‌گذاری در دیگر صنایع در نهایت منجر به افت کیفیت می‌شود که آسیب‌های آن به مراتب از کنترل قیمت‌ها بیشتر است. وقتی قیمت‌ها دستوری باشد نتیجه آن قائله‌ای است که اخیرا در صنعت لبنیات و روغن پالم شاهد آن بودیم. دولت در درازمدت با دخالت‌های بی‌جا صنایع را فلج می‌کند و به همین دلیل است که کمتر کارخانه خصوصی را در ایران مشاهده می‌کنیم که بیش از 50 سال سابقه کار داشته باشد. به نظر من تعداد این واحدها از شمار انگشتان دو دست فراتر نمی‌رود. برای برون رفت از این معضل باید به خودمان اعتماد کنیم. به طور قطع یک پروسه زمانی کوتاه‌مدت بازار در دچار تنش می‌شود اما به هر حال مقطعی است و خودش را بازیابی خواهد کرد. 
به عنوان یک صنعتگر بهتر از دیگران مشکلاتی که در فاصله سال‌های 84 تا 92 اقتصاد ایران لمس کرد و ضررهایی را که متحمل شد احساس کردید و هنوز هم اقتصاد ایران از پس‌لرزه‌های تصمیم خلق‌الساعه آن زمان در امان نیست، با توجه به تمامی جوانب جمع‌بندی شما از وضعیت روز اقتصاد ایران چیست؟
این سوال مشکلی است، چراکه خیلی سخت می‌توانیم آن 8 سال را جبران کنیم اما دیگر زمانی هم نداریم و نمی‌توانیم غصه آن سال‌ها را بخوریم. اتفاقی بوده که رخ داده و کاری هم نمی‌توان کرد. تحریم‌ها با وجود اینکه نادرست است اما به واقعیت تبدیل شده و صنعت همچنان بابت تحریم‌ها ضرر می‌دهد و همچنان هم گلوگاه ما با گذشت یک سال و اندی باز نشده است. یعنی اینکه مشکلات وجود دارد، مشکل اصلی مداخله غیر کارشناسی ایران در صنعت‌های متفاوت است و این باید کمرنگ شود. مشکلات داخلی ایران به مراتب بیشتر از تحریم‌ها به صنایع ضرر می‌رساند. ایران به هر جهت کشوری بسیار توانمند و انرژیک است و ما همیشه دشمن خواهیم داشت و نمی‌توان یک روزی را تصور کرد که تمامی جهان دست دوستی به سوی ایران دراز کرده‌اند چراکه همیشه از زمان مشروطه به بعد علاقه به تضعیف و تجزیه ایران بوده و هست، ولی خوشبختانه این عملی نشده است. تحریم‌ها تا سالیان سال میهمان ما خواهند بود . من بعید می‌دانم تحریم‌ها به این زودی‌ها کمرنگ شود حتی در صورت توافق مذاکرات 1+5 هم ما شاهد حذف تحریم‌ها نخواهیم بود. 
مساله اصلی همینجاست که کل صنعت غذا درگیر یک رکودی شده است و همه منتظر نتیجه مذاکرات برای سرمایه‌گذاری و مشارکت هستند و همه می‌دانیم که نتیجه مذاکرات هرچه باشد به حال صنعت ایران فرقی نخواهد کرد.
از نظر روانی و روحی اثر خواهد گذاشت ولی در اصل صحبت شما درست است و فرقی نخواهد کرد چراکه هنوز مشکلات داخلی پابرجاست. وقتی قوانینی در کشور وجود دارد که با هم هیچ تناسبی ندارند دیگر ربطی به تحریم‌ها ندارد، چراکه خودمان در ایران آن را به وجود آورده و ساز و برگ داده‌ایم و تا زمانی که دولت آزادسازی واقعی را در صنایع اجرا و دست نهادها را از صنعت کوتاه نکند این مشکلات پابرجاست. ریختن روغن پالم در لبنیات و بازی با جان مردم به نظر من ربطی به تحریم‌ها ندارد. ناگفته نماند دولتی که در حال حاضر راس کار است دولت قابلی است و افرادی که اقتصاد ایران را در دست گرفته اند بزرگ‌ترین حسنشان این است که در جریان مشکلات هستند  وآن را کتمان نمی‌کنند. فکر می‌کنم از بعد از انقلاب تا به حال یک دولت‌هایی را دیده‌ایم که مسایل اقتصادی را خیلی واضح متوجه می‌شوند و خیلی خوب درد صنعتگرو اقتصاد را می‌فهمند ولی دیواری را که کج بنا شده و قصد تخریب آن را هم نداریم یک شبه نمی‌شود ترمیم و مرمت کرد. اقتصاد ایران زیربنای کجی دارد و زمان می‌برد تا درست شود، تجربه همین امر را در شوروی سابق دیده‌ایم که موفق هم نبوده است. تنها کاری که می‌توان انجام داد این است که مثل چین با کمک دولت و سرمایه‌گذاری در صنایع تا حدودی از کج روی کم کرد تا به ثبات رسید.
این مشکلات ناشی از بیماری هلندی است که چندین سال است گریبانگیر اقتصاد ایران است. به عنوان یکی از فعالان صنعت چه پیشنهاداتی برای برون رفت از این معضل دارید؟
ما یک بیماری هلندی با تمامی خصوصیات ایرانی داریم. ما ساختارهای زیربنای اقتصادیمان مشکل دارد. نبود حمایت از سرمایه‌گذاران، عدم ارایه تسهیلات بانکی، نرخ بالای سود بانکی، دخالت های بیجای سازمان و ... تمامی اینها سبب بروز مشکل در بدنه اقتصادی و بالطبع سرمایه‌گذاران می‌شود. بیماری هلندی در نهایت زمانی بر روی اقتصاد اثر می‌گذارد که به یکباره با یک درآمد بسیار بالایی مواجه شود و توان کنترل مصرف آن وجود نداشته باشد. 
به بولر برگردیم چرا بولر هیچ وقت به بحث سیلوسازی وارد نشد؟
چون تکنولوژی پشت ساخت سیلو قرار ندارد. ساختن یک دیوار آهنی طرز فکر و تکنولوژی خاصی را نمی‌طلبد اما اگر شما از نزدیک کارخانجات آردی مثل آرد مانا و یا تابان را مشاهده کنید متوجه عظمت تکنولوژی به کار رفته در آن خواهید شد.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه