هدر

مدیرعامل شرکت کول کاپ اعلام کرد:

کول کاپ یا فینگرفود غذایی فوری بدون سوسیس و کالباس

کول‌کاپ همان غذا‌های انگشتی است که در تمام دنیا مرسوم بوده و سال‌هاست که رستوران‌های مدرن با سبک و سیاق مردم خود در قالب مهمانی‌ها و عصرانه‌ها فینگر فود ارایه می‌کنند، کول کاپ ایرانی، ایرانی است.
مهندس احسان ترکمن مدیرعامل شرکت کول کاپ با بیان ویژگی‌های «کول‌کاپ» و برنامه‌های آتی توضیحاتی را به خبرنگار ما داده است که در ادامه می‌آید:
کول‌کاپ همان غذا‌های انگشتی است که در تمام دنیا مرسوم بوده و سال‌هاست که رستوران‌های مدرن با سبک و سیاق مردم خود در قالب مهمانی‌ها و عصرانه‌ها فینگر فود ارایه می‌کنند، کول کاپ ایرانی، ایرانی است.
مهندس احسان ترکمن مدیرعامل شرکت کول کاپ با بیان ویژگی‌های «کول‌کاپ» و برنامه‌های آتی توضیحاتی را به خبرنگار ما داده است که در ادامه می‌آید:
کول‌کاپ (فینگر فود) چه نوع غذایی است و از چه موادی تشکیل شده است؟
کول‌کاپ غذایی متشکل از گوشت، مرغ و سبزیجات است که به صورت صنعتی و با فرمولاسیون خاص فرآوری می‌شود و یک زنجیره غذای سالم و بدون سوسیس و کالباس در یک پک کاملا منحصر به فرد ارایه می‌کند.
انگیزه تاسیس این نوع رستوران در ایران چه بود؟
ما در صدد این بودیم که بتوانیم غذایی سالم و عاری از سوسیس و کالباس را با سرعت بسیار بالا و همراه با نوشیدنی در کلیه اماکن عمومی شهر عرضه کنیم تا مشتریان این اماکن بتوانند بدون اتلاف وقت و در زمان بازدید از این اماکن غذایی سریع، مطمئن و جذاب را میل کنند.
این رستوران‌ها از چه سالی در ایران تاسیس شده است؟
کول‌کاپ از سال 1386 فعالیت جدی خود را شروع کرده و در حال حاضر قریب به 53 شعبه در سطح کشور دارد.
سابقه این نوع رستوران‌ها در دنیا چند سال است؟
این مدل غذا و این سبک که در رابطه با کول‌کاپ است یک نوع اختراع در ایران بوده و علی‌رغم تصور عمومی که به علت فانتزی بودن این کار وجود دارد هیچ گونه کپی برداری نداشته و محصول کاملا ایرانی بوده، ولی عرصه فینگرفود یا همان غذا‌های انگشتی در تمام دنیا مرسوم بوده و سال‌هاست که رستوران‌های مدرن غذا‌هایی با سبک و سیاق ذائقه کشوری و شهری خود در قالب مهمانی‌ها و عصرانه‌ها فینگرفود ارایه می‌کنند.
مزیت این غذا‌ها (فست‌فود) نسبت به دیگر فست‌فود‌ها در چیست؟
کول‌کاپ بر این باور است که فست‌فود نیست، فینگرفود است و تفاوت فاحش این 2 مقوله در این است که فست‌فود‌ها معمولا غذا‌هایی متشکل از انواع سوسیس وکالباس هستند که به صورت بسیار سریع سرو می‌شوند، در صورتی که فینگرفود‌ها غذا‌هایی هستند که بسیار زمان‌بر بوده و از ریزه‌کاری‌های خاصی تبعیت می‌کند که خوشبختانه ما توانستیم این ریزه‌کاری‌ها را به صورت صنعتی انجام دهیم و سرعت را در شعب نسبت به فست‌فود‌ها حفظ کنیم. البته بنده می‌توانم ادعا کنم که غذایی گرم طبخ می‌کنیم که کمتر از 5 دقیقه زمان سرو آن است. 
از سال گذشته تا کنون چه نوآوری درارایه این نوع فست‌فود‌ها داشته‌اید؟
ما هر ساله با توجه به مدل غذا‌هایمان کلیه متریال و مرینت‌ها را عوض می‌کنیم، یک طعم جدید در کلیه محصولات ایجاد می‌کنیم. در حال حاضر 28 مدل غذا داریم که همه آن‌ها با سال گذشته متفاوت است.
یکی از مسایلی که در سال گذشته به آن اشاره کردید اعطای نمایندگی بود، تا چه میزان در این امر موفق بودید؟
خوشبختانه و با همت دوستان ما امسال تقریبا 2 برابر گذشته شعبه داریم و افتخار می‌کنیم که شعب ما رو به تعطیلی و ورشکستگی نرفته و نخواهد رفت.
چه میزان مشتری جذب کرده‌اید؟
در باشگاه کول‌کاپ که بخشی از آن سایت و پنل SMS ما هست حدود مشتریان دائمی ما بالغ بر 20 هزار نفر تخمین زده شده است.
در نمایشگاه اگروفود چه برنامه‌ای دارید؟
مثل همه دوستان دیگر بعد تبلیغاتی و معرفی محصول در اولویت برنامه نمایشگاهی ماست و امسال ما در نمایشگاه به صورت رایگان پذیرای تمام شرکت‌کنندگان هستیم.
آیا فینگر فود رژیمی هم دارید؟
بله داریم. کاپ اسپرینگ رول و کاپ‌های سبزیجات ما رژیمی هستند.

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه