هدر

در نخستین همایش صنعت غذا، سلامت و توسعه عنوان شد؛

فداکاری صنعت لبنیات کشور برای اقشار کم درآمد

نوشین جمشیدی: نخستین همایش تخصصی امنیت غذا؛ سلامت و توسعه ره‌آورد تشکیل هلدینگ صنایع غذایی، کشاورزی و دارویی با محوریت موضوع امنیت غذایی؛ توسعه و سلامت به‌منظور ارایه و بیان دیدگاه‌های تخصصی برگزار شد. 
نوشین جمشیدی: نخستین همایش تخصصی امنیت غذا؛ سلامت و توسعه ره‌آورد تشکیل هلدینگ صنایع غذایی، کشاورزی و دارویی با محوریت موضوع امنیت غذایی؛ توسعه و سلامت به‌منظور ارایه و بیان دیدگاه‌های تخصصی برگزار شد. 
به گزارش خبرنگار ما نخستین همایش امنیت غذا؛ سلامت و توسعه ره‌آورد تشکیل هلدینگ با هدف بیان دستاوردهای هلدینگ دومین هفته از نخستین ماه زمستانی با حضور وزیرکار، تعاون و رفاه اجتماعی رییس سازمان استاندارد، رییس انستیتو تغذیه و تحقیقات صنعتی کشور و جمعی از مسؤولان و صاحب‌نظران این صنعت برگزار شد.
 
صنعت لبنیات صنعت فداکار در کشور است
علی‌ربیعی وزیر کار، ‌تعاون و رفاه اجتماعی ایران در ابتدای مراسم تأکید کرد: در پاسخ به آنهایی که به صندوق‌های بازنشستگی برای شرکت‌داری انتقاد دارند باید گفت حسن ما در این است که با تمام مشکلات جلوی افزایش قیمت را گرفته‌ایم تا قشر آسیب‌پذیر حتی از یک شیر ساده هم محروم نشود. وی اظهار داشت: در دولت یازدهم سیاست رفاهی نه به‌عنوان سیاست ضمیمه شده بلکه به‌عنوان سیاست اصلی دنبال شده است. وی با اشاره به بهبود رتبه جهانی ایران در فقر غذایی اظهار داشت: منحنی فقر غذایی کاهش داشته و از 5/18 به 8/6 درصد تنزل پیدا کرده است. ربیعی همچنین به اهمیت زیرمجموعه کاری خود به وضعیت تغذیه نقاط محروم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در برخی نقاط و از طریق مدارس مناطق شناسایی شده و سعی کرده‌ایم یک وعده غذای گرم به همراه لبنیات را در این مناطق به‌طور روزانه توزیع کنیم و این طرح دو سال است که دنبال می‌شود. وزیر کار با بیان این‌که ما در جامعه انواع سلامت را دنبال می‌کنیم، خاطرنشان کرد: سلامت جسم، سلامت اجتماعی و سلامت روانی بسیار مهم است و فقدان هر‌یک از این‌ها مشکلاتی را در جامعه ایجاد می‌کند. اگرچه من نمی‌گویم در این زمینه به‌طور کامل عمل کرده‌ایم اما در بحث بیمه‌های درمانی طرح پرافتخار بیمه سلامت و طرح تحول سلامت توانسته است تا حدود زیادی بخش درمان را پوشش دهد. وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات صنایع به‌ویژه صنایع لبنی اشاره کرد و گفت: صنایع فداکار هستند و نرخ بازده در این شرایط بسیار پایین است اما نباید تولیدات لبنی دچار خلل شود و اگر قیمت را هم بالا ببریم طبقات پایین جامعه که قدرت خرید ندارند دچار مشکل می‌شوند. ربیعی خطاب به منتقدانی که به فعالیت صندوق‌های بازنشستگی در شرکت‌داری انتقاد دارند، گفت: آنهایی که نقد دارند چرا صندوق‌ها شرکت دارند این را هم ببینند که این حسن وجود دارد که ما تمایلی به افزایش قیمت نشان نمی‌دهیم چون با افزایش قیمت محصولات دسترسی قشر آسیب‌پذیر به شیر ساده هم سخت شده و از آن محروم می‌شوند. وی در پایان سخنان خود با اشاره به نوستالژی نسل دهه 30 و 40 به آرم شرکت صنایع ایران گفت: کودکی ما با شیر پاستوریزه 5 ریالی گذشت و عکس گاو نوستالژی نسل قدیم است که توصیه می‌کنیم آن را دوباره احیا کنند.
 
همکاری استاندارد با جهادکشاورزی برای مبارزه با آلودگی مواد غذایی
نیره پیروزبخت رییس سازمان ملی استاندارد نیز در ادامه به توسعه کشورها برای ریشه‌کنی فقر غذایی اشاره کرد و گفت:‌ در سال‌های اخیر از نگرانی فقر غذایی در کشور عبور کرده‌ایم و اکنون 371 فراورده مواد غذایی مشمول مقررات اجباری استاندارد است، اما فقط نباید به این موضوع بسنده کنیم و قطعاً توجه همه‌جانبه به روی استانداردها داشته باشیم. وی به امضای تفاهم‌نامه‌هایی با سازمان غذا و دارو در زیرمجموعه وزارت بهداشت و وزارت جهاد‌کشاورزی اشاره کرد و گفت: اخیراً در بحث غذای حلال و مبارزه با آلودگی‌ها با وزارت جهاد کشاورزی تفاهم‌نامه‌هایی داشته‌ایم.
پیروزبخت گفت: همچنین استاندارد ذبح و صید با همکاری نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد‌کشاورزی در 10 مرکز اجرایی شده که از این پس علاوه‌بر نظارت شرعی، توجه همه‌جانبه بر نکات استاندارد و بهداشتی هم اعمال می‌شود و دام و صید دو امضاءِ از مراکز خارج می‌شود. رییس سازمان ملی استاندارد همچنین از همکاری با وزارت بهداشت برای کاهش مصرف نمک و شکر در تولید مواد غذایی خبر داد و گفت: کاهش این اقلام در استانداردها را اعمال کرده‌ایم که گزارش آن به شورای عالی سلامت ارایه شده است. به گفته وی همچنین استاندارد نان سنتی با مسئولیت وزارت بهداشت نیز اجباری اعلام شده است. پیروزبخت از تدوین آیین‌نامه توسعه کشاورزی ارگانیک خبر داد و گفت: همچنین پایش محصولات لبنی از نظر استفاده از چربی گیاهی،‌ صدور مجوز برای آلودگی‌های محصولات کشاورزی و پایش آب شرب مناطق مختلف کشور از موارد دیگری است که به انجام رسانده‌ایم تا حدی که پس از ارایه گزارش ما در زمینه آب شرب که به دولت ارایه کردیم، وزارت بهداشت فعالیت‌های بسیار خوبی در این زمینه داشته است.
رییس سازمان ملی استاندارد همچنین گفت: نباید فقط به ایمنی و امنیت غذایی مردم فکر کنیم، بلکه بحث یکپارچه‌سازی هم مهم است که سه مؤلفه اصالت، کیفیت و ایمنی را در برمی‌گیرد. وی اصالت‌سنجی را یکی از مواردی برشمرد که باید به آن توجه جدی شود و اظهار داشت: چند سال پیش در بحث پسته کشورهای خارجی برای ما بازی درآوردند و آخرکار حد مجاز اعلامی از سوی ایران را در مورد پسته قبول کردند؛ اما نگرانیم که وقتی از راه سیاسی به جایی نرسند، از این‌گونه موارد با کشور ما مقابله کنند. پیروزبخت تأکید کرد: اگر بخواهیم با 36 کشور مسلمان مراوده داشته باشیم، فقط کیفیت مطرح نیست، بلکه باید استاندارد حلال بودن آن را هم جدی بگیریم.
 
تأخیر پنج‌ساله در بررسی سبد غذایی مردم ایران
در ادامه این همایش هدایت حسینی، رییس انستیتو تغذیه و تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور در دنیا هر 10 سال یک‌بار وضعیت غذایی کشورها ارزیابی می‌شود، اما اکنون 15 سال است که این بررسی درباره ایران انجام نشده و سبد غذایی مردم جامعه نیاز به بازنگری اساسی دارد. وی با اشاره به این‌که ارتقای امنیت غذایی در حاشیه شهرها از اهمیت بیشتری برخوردار است، بیان کرد: با توجه به این‌که 11 میلیون حاشیه‌نشین در کشور وجود دارد، باید ارتقای سلامت غذایی درباره این اقشار مورد توجه قرار گرفته و برای این منظور، آموزش بانوان و توانمندسازی آنها در خرید و طبخ غذا یکی از اقدامات اساسی به‌شمار می‌رود. رییس انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور افزود: در همین راستا، کاهش ضایعات نیز یکی از مواردی است که توجه به آن باعث ارتقای امنیت غذایی خواهد شد؛ چرا که طبق آمارهای موجود، 20 درصد کل تولیدات گوشت جهان از طریق مصرف‌کننده دورریز شده و همین مقدار ضایعات درباره شیر و صنایع لبنی در ایران اتفاق می‌افتد. ضمن این‌که ضایعات در میوه‌جات داخلی تا 45 درصد نیز می‌رسد، بنابراین برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌های آموزشی می‌تواند در کاهش ضایعات تأثیر بسزایی داشته باشد. حسینی با تأکید بر این‌که ناامنی غذایی در کشور همیشه توأم با فقر نیست، عنوان کرد: بسیاری از ثروتمندان نیز دچار ناامنی غذایی هستند، زیرا اگرچه سیری شکمی دارند، اما سلول‌های بدنشان گرسنه بوده و ریزمغذی‌های مورد‌نیاز به‌دلیل تغذیه غلط تأمین نمی‌شود. وی ادامه داد: البته این موضوع تنها مربوط به ایران نمی‌شود، زیرا هم‌اکنون در حالی‌که حدود 800 میلیون گرسنه در دنیا زندگی می‌کنند، در مقابل یک میلیارد و 200 هزار نفر نیز از افزایش وزن و چاقی رنج می‌برند که بیشتر آنها دارای گرسنگی پنهان بوده و به‌خاطر توزیع ناعادلانه غذا نمی‌توان امنیت غذایی را شامل حال این افراد دانست. حسینی با بیان این‌که میزان لاغری در کودکان زیر پنج سال ایرانی قابل قبول است، اضافه کرد: متأسفانه کمبود ویتامین‌های D و A، کلسیم، آهن و... نه‌تنها در دهک‌های پایین مطرح است، بلکه در دهک‌های بالا و ثروتمند جامعه نیز دیده می‌شود؛ بنابراین لازم است بحث فرهنگ‌سازی را بسیار جدی گرفت. وی یادآور شد: بر این اساس، در حال حاضر به هزار روز نخست زندگی بسیار توجه شود؛ زیرا در همین روزها که تکامل مغز، رشد ماهیچه‌ها و برنامه‌ریزی متابولیک برای سوزاندن قندها و چربی‌ها در آینده افراد شکل گرفته و اگر تغذیه در این ایام مناسب نباشد، بدون شک مشکلات عدیده‌ای دامنگیر آنها خواهد شد.
 
توزیع شیر مدارس متوقف شده است
علی رومی مدیرعامل هلدینگ غذایی، کشاورزی و دارویی صندوق بازنشستگی کشور از دیگر سخنرانان این همایش بود که از افزایش اندک قیمت لبنیات در روزهای اخیر خبر داد و گفت: توزیع شیر در مدارس به عنوان یکی از مهمترین موارد تغذیه مدتی است قطع شده است. وی افزود: اینک در کشور 12 میلیون نفر دانش آموز در حال تحصیل هستند که کمبود انواع ویتامین و کلسیم دارند. وی با تأکید بر این‌که مسأله توزیع شیر در مدارس باید جدی گرفته شود، اظهار داشت: پارسال صنایع شیر ایران در توزیع شیر مدارس فعال بود، اما هنوز طلب سال گذشته را از دولت دریافت نکرده است؛ بنابراین با این شرایط نمی توان به توزیع شیر مدارس ادامه داد. رومی به‌منظور ایجاد امنیت غذایی و جلوگیری از فقر غذایی در کشور، اعطای یارانه و ارایه تسهیلات ارزان قیمت را به دامداری‌ها و صنایع غذایی پیشنهاد داد. مدیرعامل هلدینگ غذایی، کشاورزی و دارویی صندوق بازنشستگی کشور در ادامه بر لزوم توجه دولت به یارانه صادراتی تاکید کرد و افزود: دولت برای فرهنگ‌سازی در این بخش باید یارانه و حمایت‌های لازم را به عمل آورد، زیرا پیشگیری بهتر از درمان است. رومی الگوی مصرف مواد غذایی را در کشور اشتباه دانست و افزود: در ایران مصرف سرانه نان 160 کیلوگرم، تخم مرغ 8.5 کیلوگرم، شیر 80 کیلوگرم، شکر 30 کیلوگرم، سویا نیم کیلوگرم، نوشابه 42 لیتر، نمک 6 کیلوگرم، میوه و سبزی 30 کیلوگرم، ماهی 7 کیلوگرم و روغن 42 گرم است. به گفته این مقام مسؤول، این در حالی است که سرانه مصرف نان در جهان 25 کیلوگرم، تخم‌مرغ 24 کیلوگرم، شیر بین 300 تا 500 کیلوگرم، شکر پنج کیلوگرم، سویا 10 کیلوگرم، نوشابه 10 لیتر، نمک 2.5 کیلوگرم، میوه و سبزیجات 120 کیلوگرم، ماهی 18 کیلوگرم و روغن 32 گرم است. مدیرعامل هلدینگ غذایی، کشاورزی و دارویی صندوق بازنشستگی کشور افزود: آمارها نشان می‌دهد مصرف مواد غذایی مردم ایران نسبت به جهان نامناسب است، زیرا 47 درصد رژیم غذایی ایرانی‌ها نامناسب، 80 درصد دچار فقر غذایی و کمبود کلسیم بوده و 90 درصد دارای پوکی استخوان هستند.
 
کاهش 42 درصدی مصرف لبنیات در ایران
رومی تصریح کرد: با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و حذف یارانه شیر، مصرف لبنیات در ایران 42 درصد کاهش داشته است و تداوم این روند می‌تواند مشکلات تغذیه‌ای برای جامعه ایجاد کند. مدیرعامل هلدینگ غذایی، کشاورزی و دارویی صندوق بازنشستگی از خروج 11 شرکت زیرمجموعه این شرکت از زیاندهی خبر داد و گفت: این شرکت‌ها دارای 44 نشان سلامت از وزارت بهداشت و درمان و سازمان ملی استاندارد هستند. به گفته رومی‌، شرکت‌های پیشگفته تاکنون توانسته‌اند با 53 شرکت معتبر 33 کشور جهان گفت‌وگو و رایزنی انجام دهند و حتی در برخی موارد تفاهم نامه‌هایی امضا شده است.
 
واحدهاي لبنیات سنتی نباید تعطیل شوند باید بهداشتی شوند 
دکتر شهریار دبیریان دبیر علمی نخستین همایش تخصصی امنیت غذا، سلامت و توسعه كه به همت هلدينگ صنايع غذايي ، كشاورزي و دارويي صندوق بازنشستگي كشوري برگزار شد ضمن بیان مطلب فوق افزود: متاسفانه بر اساس اعلام وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌های نظارتی رواج مصرف لبنیات سنتی باعث افزایش تب مالت در کشور شده است.
وی خاطر‌نشان کرد: لبنیات سنتی نباید تعطیل شود بلکه باید بهداشتی شود. دبیریان با اشاره به اهمیت لبنیات در سبد غذایی بر مبناي الگوي تغذيه سالم گفت: در برخی محصولات غذایی مانند شیر و لبنیات میانگین مصرف کشور حدود یک دوم استانداردهای جهانی است در حالیکه ایرانی‌ها شش برابر استاندارد جهانی نان مصرف می‌کنند. دبير علمي نخستين همايش تخصصي امنيت غذا، سلامت و توسعه تصریح کرد: برای داشتن جامعه‌ای سالم و با نشاط باید با اصلاح سبد غذایی در راستای بهبود کیفیت تغذیه گام برداشت. وی در بخش  دیگری از سخنان خود در خصوص موفقیت‌های شرکت صنایع شیر ایران در مقوله کیفیت یادآورد شد: دریافت 44 نشان ایمنی سلامت از سازمان غذا و داروي وزارت بهداشت حاکی از اهتمام جدی این شرکت در راستای تحقق امنیت غذایی و بهبود کیفیت مستمر در توليد محصولات غذايي  است. در این همایش از هفت شرکت زیرمجموعه صنایع شیر پگاه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان ملی استاندارد تقدیر شد. 
 
(شماره 66  مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه