هدر

در کنفرانس خبری نمایشگاه Mitex عنوان شد؛

ایران میزبان بزرگان فرآورده‌های گوشتی جهان

نخستین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته محصولات پروتئینی خاورمیانه 15 تا 18 آبان‌ماه سال‌جاری در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. 
نخستین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته محصولات پروتئینی خاورمیانه 15 تا 18 آبان‌ماه سال‌جاری در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. 
مجید افلاکی، دبیر انجمن صنفی صنایع فرآورده‌های گوشتی در نشست خبری این نمایشگاه با اعلام خبر فوق افزود: این نمایشگاه به‌منظور توسعه صادرات فرآورده‌های گوشتی و محصولات پروتئینی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ورود فناوری‌های نوین برگزار می‌شود. وی افزود: این نمایشگاه می‌تواند این را به هاب تجارت محصولات پروتئینی در منطقه خلیج‌فارس تبدیل کند. افلاکی همچنین با اشاره به توان پتانسیل صادرات فرآورده‌های گوشتی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 5/7 میلیون دلار صادرات فرآورد‌ه‌های گوشتی به کشورهای عراق، افغانستان و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس صادر شده که امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه صادرات فرآورده‌های گوشتی به عدد قابل قبولی افزایش یابد. دبیر انجمن صنفی صنایع فرآورده‌های گوشتی افزود: طی سال گذشته 490 هزار تن انواع فرآورده‌های گوشتی در کشور تولید شده که این رقم نسبت به سال 93 هیچگونه افزایشی نداشته است. 
 
تنها نمایشگاه تخصصی محصولات پروتئینی حلال دنیا در ایران 
در ادامه این نشست هرمز مهبد مدیر نمایشگاه نیز طی سخنانی گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای صنایع ایران است تا ضمن توسعه صادرات بتوانند از ماشین‌آلات و فناوری روز دنیا نیز بهره‌مند شوند. وی با اشاره به این‌که این نمایشگاه تنها نمایشگاه تخصصی محصولات پروتئینی حلال دنیا می‌باشد خاطرنشان کرد: شرکت‌ها و تجار صنعت فرآورده‌های گوشتی با حضور در این نمایشگاه می‌توانند ضمن ورود به بازار خاورمیانه به بازار بزرگ تجارت فرآورده‌های حلال کشورهای اسلامی نیز دسترسی پیدا کنند. مهبد درخصوص شرکت‌کنندگان در نمایشگاه نیز گفت: تاکنون 73 درصد فضای نمایشگاه به فروش رفته که سهم خارجی‌ها 17 درصد است و شرکت‌هایی از استرالیا، نیوزلند، آلمان، فرانسه، آذربایجان، قزاقستان، ترکیه و فنلاند حضورشان قطعی شده است. 
درخصوص معرفی این نمایشگاه به شرکت‌های خارجی Meatex مدیر نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته یادآور شد: در سمینارهای مختلفی از جمله در فرانکفورت و استانبول ویژگی‌های خاص این نمایشگاه به خارجی‌ها معرفی شده به‌طوری که این نمایشگاه مورد تائید وزارت اقتصاد کشور ترکیه قرار گرفته و تجار و تولیدکنندگان ترکیه برای حضور در این نمایشگاه از این وزارتخانه‌ یارانه می‌گیرند مدیر اجرایی این نمایشگاه در پاسخ‌ به سؤوالی مبنی بر این‌که آیا این نمایشگاه بستری برای حضور تولیدکنندگان خارجی خواهد بود گفت: این نمایشگاه یک نمایشگاه بین‌المللی است و ما در ایران کم و بیش با نحوه برگزاری این نمایشگاه‌ها هستیم براساس سازمان استاندارد نمایشگاه‌های جهان به‌نام (یوتری UTRY) که این استانداردها را تدوین می‌کند.
 عنوان بین‌المللی به نمایشگاه زمانی اطلاق می‌شود که حداقل 10 درصد بازدید کننده این نمایشگاه از کشورهای دیگر باشد البته از نقطه‌نظر غرفه‌گذار هیچ محدودیتی نیست و کلیه تولیدکنندگانی که در گرو کالایی این نمایشگاه از سراسر دنیا می‌توانند در این نمایشگاه حضور یابند. وی گفت: نمایشگاه از دو بخش محصولات و صنایع تشکیل شده است در بخش محصولات نگاه ما به جذب بازدید کننده خارجی جهت کمک به صادرات است در بخش صنایع هم هدف ما حضور تولیدکنندگان از سراسر دنیا است. 
 
(شماره 61  مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه