هدر

مدیرعامل شرکت مانتا (ماکارونی سمیرا) به دولت پیشنهاد داد:

اختصاص هزینه واردات برنج به فرهنگسـازی مصرف ماکـارونی

همواره «کیفیت» را سرلوحه کارش قرار داده و با نظم و انضباط خاصی به تولید همت می‌گمارد. اعتقاد ویژه‌ای به توانمندی‌های بخش خصوصی دارد، اما از آن‌سو برای حرکت‌های ملی معتقد است نیاز به حمایت‌های دولتی وجود دارد. 
همواره «کیفیت» را سرلوحه کارش قرار داده و با نظم و انضباط خاصی به تولید همت می‌گمارد. اعتقاد ویژه‌ای به توانمندی‌های بخش خصوصی دارد، اما از آن‌سو برای حرکت‌های ملی معتقد است نیاز به حمایت‌های دولتی وجود دارد. 
با توجه به موفقیت اخیر ماکارونی «سمیرا» و انتخاب این شرکت به‌عنوان یکی از شرکت‌کنندگان برتر صنعت ماکارونی توسط مصرف‌کنندگان بی‌مناسبت ندیدیم تا پای صحبت‌های مهندس نبی‌اله نوری‌نسب، مدیرعامل شرکت مانتا (ماکارونی سمیرا) بنشینیم که ماحصل آن را با هم می‌خوانیم:
 
امسال با توجه به مذاکرات موفقیت‌آمیز هسته‌ای بارقه‌های امید بسیاری برای تولیدکنندگان به‌وجود آمده است، در این رابطه چه نظری دارید؟
با شما موافق هستم، اما باید در نظرگرفت که اقتصاد کشور هنوز هم در حالت رکود به‌سر می‌برد. البته امسال امیدواری‌های بسیاری وجود دارد که به‌زودی گشایش‌هایی صورت پذیرد. 
 
به‌طور ریزتر درخصوص عوامل تولید و قوانین و عوارض با چه مسایلی روبه‌رو هستید؟
کماکان کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش معضل اساسی تولیدکنندگان است. بانک‌ها هم با نرخ بالای سود تسهیلاتی که اخذ می‌کنند در عمل مشکلات بسیاری برای تولیدکنندگان به‌وجود آورده‌اند. در واقع نرخ سود 26 درصدی تسهیلات بانکی مانع هرگونه حرکت تولیدکننده می‌شود، اما چون مجبور است اقدام به دریافت تسهیلات می‌کند که درآینده با مشکلات بسیاری مواجه  می‌شوند. البته پس از هدفمندی یارانه‌ها اگر بسته حمایتی به‌دست تولیدکنندگان می‌رسید گره‌گشای خیلی از مسایل بود، اما متأسفانه تاکنون حمایتی از تولید صورت نگرفته است. 
 
در زمینه تأمین مواد اولیه با چه مسایلی دست و پنجه نرم می‌کنید؟
به‌هرحال هرگونه وارداتی در دوران تحریم دچار مشکلات بسیاری است، چرا که جابه‌جایی پول همواره دچار معضل است. در واقع تحریم، هزینه های سربار بسیاری را به تولید‌کنندگان تحمیل کرده که منجر به افزایش قیمت تمام شده محصولات شده است که این موضوع منجر به کاهش قدرت خرید مردم  و در نتیجه کاهش فروش محصولات شده است. 
 
لطفاً میزان تولید ماکارونی «سمیرا» را به نسبت سال گذشته مقایسه کنید. 
خوشبختانه تولید ما نسبت به سال گذشته با افت مواجه نبوده است و امیدواریم امسال با رفع برخی موانع از رشد تولید هم برخوردار باشیم. 
 
کمبود مصرف سرانه یکی از چالش‌های تولیدکنندگان ماکارونی به‌شمار می‌رود، برای ارتقای مصرف سرانه چه پیشنهادهایی دارید؟
همانطور که می دانید ماکارونی یک غذای بسیار سالم ، مقوی  و ارزان است و ارتقای مصرف سرانه آن نیازمند حمایت همه جانبه دولت است . دولت بایستی ضمن حمایت از تولید کنندگان این محصول  شرایطی را بوجود آورد که فرهنگ مصرف از این محصول سالم از طریق رسانه های مختلف، اطلاع رسانی گردد، چرا که تغییر ذائقه مردم و فرهنگسازی امری هزینه‌بر است و نیاز به یاری دولت دارد.  ببینید اگردولت هزینه حمایت از صنعت ماکارونی را با هزینه واردات برنج مقایسه کند، متوجه می‌شویم با هزینه‌ای به مراتب کمتر می‌تواند ماکارونی را فرهنگسازی نماید و سبد مصرف خانواده ها را با این محصول غنی تر گرداند. هزینه‌ای که به‌جای آنکه در جیب  خارجیان ریخته شود، به نفع تولید ملی و اشتغالزایی کشور صرف شود. جای تعجب دارد که در کشورهای عربی مصرف سرانه ماکارونی 18 کیلوگرم باشد، اما در کشور ما تنها یک سوم این میزان ماکارونی مصرف شود. اگر مصرف سرانه ماکارونی ایران به 18 کیلوگرم برسد، ازمصرف برنج  بخصوص واردات برنج خارجی بشدت کاسته خواهد شد و جلوی خروج ارز از کشور گرفته می شود  که این موضوع باعث رونق و اشتغال در صنعت وپر بارتر شدن چرخه اقتصادی خواهد شد . از سوی دیگر دولت حتی اگر موانع دست و پاگیر صادرات را بردارد این صنعت قابلیت صدور به کل دنیا را دارد. 
 
با توجه به عرایضی که داشتید مهمترین اولویت صنعت ماکارونی برای خروج از وضعیت فعلی و استفاده از 50 درصد ظرفیت خالی ایجاد شده فعلی چیست؟
همانطور که  گفتم ارتقای سطح مصرف ماکارونی نیاز به اطلاع رسانی و معرفی هرچه بیشتر ارزش‌های غذایی این محصول دارد و دولت باید با وضع قوانین جدید از تولید و افزایش مصرف  این محصول حمایت ویژه نماید. حداقل دولت باید شرایطی فراهم آورد که تولید کنندگان  بتوانند با تعرفه های پایین از رسانه های مختلف بخصوص سازمان صدا و سیما  این اطلاع رسانی را انجام دهند ودرواقع بتوانند ویژگیها و مزایای این غذای سالم  را به اطلاع مصرف کنندگان برسانند . در شرایط فعلی این هزینه ها بسیار بالاست و تامین آن خارج از توان همکاران ما است. 
 
دلایل محبوبیت «سمیرا» نزد مردم را ناشی از چه عواملی می‌دانید؟
به اعتقاد من مهمترین عامل محبوبیت نزد مصرف کننده «کیفیت» است،  محصول با کیفیت همیشه خواهان دارد و فروش آن افزایش می یابد ولی محصول بی کیفیت تنها یکبار مهمان مصرف کننده خواهد بود . آن چیز که باعث محبوبیت برند « سمیرا»  شده اول لطف خدا و بعد کیفیت و تنوع محصولات است . ماکارونی سمیرا حفظ و ارتقای کیفیت را سرلوحه تولید خود قرار داده و همواره در تلاش افزایش سطح رضایت مندی مشتریان است .
(شماره 50 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه