هدر

عضو هیأت مدیره بازرگانی آقا احمدی اعلام کرد:

سایه سنگین نوسانات نرخ ارز بر سر خشکبار

وقتی قیمت ارز ثبات نداشته باشد، طبیعی است هرگونه برنامه‌ریزی صادراتی را دچار معضلات بسیار نماید. در این میان صادرکنندگان بیشترین آسیب را می‌بینند.
وقتی قیمت ارز ثبات نداشته باشد، طبیعی است هرگونه برنامه‌ریزی صادراتی را دچار معضلات بسیار نماید. در این میان صادرکنندگان بیشترین آسیب را می‌بینند.
 از آنجایی‌که خشکبار همواره یکی از مزیت‌های صادراتی ایران زمین به‌شمار می‌رود‌ و از جایگاه مطلوبی در صادرات غیرنفتی برخوردار است بی‌مناسبت ندیدم پای صحبت‌های مهندس تقی احمدی، عضو هیأت مدیره بازرگانی آقااحمدی بنشینیم که در ادامه می‌خوانید:
 
خشکبار ایران به‌واسطه مزیت‌هایی که دارد همواره یکی از اقلام ارز‌آور کشور به‌شمار می‌رود با توجه به این نوسانات نرخ ارز هم‌اکنون صادرات در چه وضعیتی قرار دارد؟
کیفیت خشکبار ایران قابل رقابت در بازار جهانی است وطعم و عطر خشکبار ایرانی در دنیا زبانزد است، جهانیان ایران را قبل از نفت با صنعت فرش و خشکبار می‌شناسند و خشکبار ایران یکی از اقلام ارز‌آور کشور به‌شمار می‌رود، در عین‌حال نوسانات نرخ ارز يكي از عوامل تأثيرگذار و در عين‌حال ابهام‌آميز بر محصولات كشاورزي است و گسترش عدم ‌اطمینانی نرخ ارز با ایجاد بستر نامناسب برای صادرات موجب خروج صادرکنندگان از بخش‌های صادراتی و کاهش صادرات غیر نفتی می‌شود به‌طور کلی موضوعی که بر روی صادرات تاثیر مثبت می‌گذارد ثبات بازار است. نوسانات ارزش ارز تاثیرات منفی به همراه دارد و باعث به‌وجود آمدن دو‌دلی، دل سردی  و سر در گمی در بین فعالان این عرصه اعم از صادر‌کننده و شرکت‌های فراوری و بسته‌بندی شد که این امر منجر به عدم سرمایه‌گذاری و فرار سرمایه از این بخش شد. ولی با روی کار‌آمدن دولت جناب آقای روحانی و ثابت شدن ارزش ارز در حد اطمینان بخشی در 10 ماه گذشته صادرات خشکبار با همت صادر‌کنندگان ارز‌آوری قابل قبولی داشته و امید این هست که ظرفیت اسمی ایران را تا پایان سال  محقق کنند.
 
در راه فرآوری و بسته‌بندی خشکبار با چه مشکلاتی دسته پنجه نرم می‌کنید و چه صحبتی با مسؤولان دارید؟
خشکبار شرایط بسیار خاصی را در مرحله تولید، فرآوری و بسته‌بندی ‌لازم دارد. استفاده از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا، در احداث واحد‌های فرآوری و بسته‌بندی خشکبار، کیفیت محصولات نهایی را ارتقا بخشیده و امکان رقابت در بازارهای خارجی و بین‌المللی را فراهم ساخته  و در عین‌حال افزایش ارزش افزوده و صادرات را هموار می‌سازد.متأسفانه وضعیت کنونی تولید خشکبار در ایران، به روش سنتی و دستی (با استفاده از گرمای مستقیم آفتاب‌)،  نیمه صنعتی ‌و به‌روز نبودن آن است، با این روش اولا تولید محصول به‌صورت اقتصادی و در مقیاس بالا امکان‌پذیر نیست، ثانیا روش تولید علمی نبوده، و کنترلی بر روی کیفیت محصول وجود ندارد، ثالثا از نظر بهداشتی محصول در سطح مطلوبی نیست،سالانه چیزی حدود 10 هزار تن پسته بسته‌بندی صادر می‌شود ‌و کشورهای دیگر پسته ایران را به‌صورت فله وارد کرده و پس از بسته‌بندی با برند خود و تحت نام کشور خود صادر می‌کنند و همچنین ‌پسته ایران در کیسه‌های 50 کیلویی به‌صورت خام به ترکیه صادر میشه و در آنجا فرآوری و بسته‌‌بندی و سپس به‌نام خودشان صادر می‌کنند. البته اینکار به‌خاطر تفاوت نرخ تعرفه واردات کشور مقصد ‌بین جنس فله با بسته‌بندی لوکس شاید باشد که صادر کننده ایرانی را وادار به این سبک می‌کند ‌یا با لنج به شارجه و ابوظبی می‌فرستیم مثل کار ترکیه در آنجا انجام می‌شود.اما می‌توان با راهکارهای مناسب و تعاملات این ضعف را پوشش داد شامل اعطای تسهیلات لازم از سوی دولت جهت ساخت واحدهای بسته‌‌بندی، طراحی و اجرای عملیات تبلیغاتی جهت معرفی خشکبار با بسته‌بندی ایران در ایران و خارج از کشور، تأسیس کارخانه‌های بسته‌‌بندی و انتظاری که از مسؤولان داریم اینست که پشتیبان این صنعت شغل‌آفرین و ارز‌آور به‌نحو مطلوب باشند.
 
در رابطه با کمبود آب در آینده صنعت خشکبار توضیح دهید.
کمبود آب یکی از معضلات مهم و یکی از بزرگترین‌ چالش‌های‌ قرن‌ حاضر است و در حال‌ حاضر بین‌ توان‌ تأمین‌ آب‌ و شدت‌ تقاضا خلایی‌ وجود دارد كه‌ بحران‌‌‌آفرین‌ است با توجه‌ به‌ تقسیم‌بندی‌ سازمان‌ ملل‌ متحد، كشور ایران‌ در سال‌ ۱۴۰۰، نه‌ تنها شرایط‌ تنش‌ و فشار ناشی‌ از كمبود آب‌ را تجربه‌ خواهد كرد، بلكه‌ وارد شرایط‌ كمیابی‌ شدید آب‌ می‌شود. برنامه‌ریزی دولت‌ها برای مواجه شدن با پدیده خشکسالی می‌تواند تا حد زیادی مؤثر باشد که از جمله آنها می‌توان به راهكار‌هاي پيش از خشكسالي اشاره کرد.
 
برگشت پول حاصل از صادرات به کشور همواره برای فعالان این عرصه مشکل‌آفرین بوده است در این رابطه چه نظری دارید؟
برگشت پول و ناکامی در بهره‌مندی ‌مستقیم از ارز حاصل از صادرات ‌به کشور بیشتر به‌خاطر مشکلات ناشی از تحریم‌های بانکی و دشواری در انتقال پول به داخل ایران است  با دشوار‌تر شدن انتقال پول و تحریم‌ها دولت از راه‌های گوناگونی برای برگرداندن  ارز به داخل ‌کشور تلاش کرده، خوشبختانه همکاران و صادرکنندگان محترم این عرصه ‌نیز ‌با صرف هزینه‌های تحمیلی از بابت تحریم‌ها توانستند بیلان نسبتا خوبی ازنظر ارز‌‌آوری در دو نیم سال گذشته و جاری به‌دست بیاورند و بیشترین ارز‌آوری را بعد از صنعت نفت داشته باشند البته چون مواد‌غذایی شامل تحریم‌ها نبود و اقلام صادراتی خشکبار نیز زیر‌مجموعه مواد‌غذایی قرار دارد همکارمان ما با هوشیاری توانستند تحریم‌ها را تا حدود زیادی دوز بزنندد.
 
مالیات بر صادرات یکی از بزرگترین مشکلات خشکبار ایران در سال گذشته بود در این‌باره چه نظری دارید؟
اخذ مالیات از صادرکنندگان، صادرات کشور را دچار وقفه می‌کند طبق قانون صادرکنندگان باید از اعطای مالیات معاف باشند.معافیت مالیاتی به شرط آوردن ارز حاصل از صادرات به داخل کشور و یا واردات کالا به میزان مبلغی که صادرکننده از صادرات نصیبش شده، مشکلات عمده‌ای را گریبانگیر صادرکنندگان می‌کند بسیاری از صادرکنندگان هیچ تبحری در امر واردات ندارند که در قبال ارز دریافتی به واردات بپردازند. همچنین ‌پرداخت مالیات ‌باعث افزایش هزینه صادرات خشکبار و کاهش توان رقابت می‌شود و جایگاه سنتی ایران ‌را که در صادرات اقلام پر‌محصول و ارزشی در رتبه اول تا سوم و چهارم جهان قرار دارد را از دست می‌دهیم و به رقبا وا‌گذار می‌کنیم. می‌دانیم که ایران و آمریکا در صادرات پسته رقابت دارند افزایش هر‌گونه هزینه، توان و امکان رقابت را از صادر کننده ایرانی می‌گیرد. سازمان امور مالیاتی زمانی باید برای مالیات به صادر کننده فشار بیاورد که با پشتیبانی نهادهای ذیربط دولت محترم زمینه مدرنیزه کردن صنعت ‌خشکبار را فراهم و فرآیند فرآوری و بسته‌بندی را متحول تا جایگاه خشکبار با کیفیت ایرانی حفظ شود.
 
پسته ایران رقیب قدری مثل آمریکا دارد در رابطه با حفظ هویت پسته ایران در بازار جهانی چه پیش نهادی دارید؟
باید حوزه پسته از تولید تا صادرات محصول در بهترین حالت مدیریت شود. کم‌توجهی به موضوعات مرتبط با تجارت خشکبار مانند پسته باعث تهدیدهایی برای صنعت خشکبار شده که شامل ضعف در رعایت استانداردهای محیطی و محافظتی، انبارداری و حمل و نقل پسته، صادرات به‌صورت فله و نبود بسته‌بندی یا استفاده از بسته‌بندی غیراستاندارد، بهداشت و استاندارد و غیره می‌باشد باید هویت پسته خود را حفظ کنیم و با حمایت همه‌جانبه و پیمودن سیرصعودی آینده بهتر و مطمئن‌تری را برای صنعت پسته بسازیم. 
 
لطفاً کمی در رابطه با شرکت و فعالیت‌هایش توضیح دهید
نقل است که همواره اختریی فرو می‌افتد تا ستاره‌ای بر دامن آسمان زندگی بدرخشد. آری حاج عباس آقا احمدی از جهان فرو نشست تا گروه تولیدی (آقا احمدی) امروز بر دامن آسمان بازار خشکبار و حبوبات ایران عزیزمان بدرخشد مرحوم آقا احمدی در سال 1320 اولین مرکز عرضه و فرآوری خشکبار سنتی را در استان مرکزی راه‌اندازی کرد و امروز نوادگان او حافظ خوشنامی او در این زمینه هستند خوشنامی که سرمایه و اعتبار گروه تولیدی چهار مغز برتر ایران گشته. حالا ما افتخار می‌کنیم که ارایه دهنده مرغوب‌ترین آجیل خشکبار و حبوبات ایرانی با برند (آقا احمدی) به سراسر ایران زمین و جهان هستیم خط مشی ما کیفیت، اعتماد و احترام متقابل و جلب رضایت مشتری است که از اجدادمان به ارث برده و سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم و بهترین لحظه زندگی کاری ما زمانی است که رضایت خاطر را در چشمان مشتری می‌بینیم.
(شماره 50 مجله اقتصاد سبز)

بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه