هدر

در گفت‌وگو با پیش‌قراول فرهنگ‌سازی مصرف شیر مطرح شد؛

افزایش 100درصدی صادرات محصولات«پگاه تهران»

بدون تردید در اهمیت مصرف شیر و فرآورده‌های لبنی که ضامن سلامتی در دوران میانسالی است، هیچ شبهه‌ای وجود ندارد

بدون تردید در اهمیت مصرف شیر و فرآورده‌های لبنی که ضامن سلامتی در دوران میانسالی است، هیچ شبهه‌ای وجود ندارد

و جالب اینکه شرکت‌های تولیدکننده محصولات لبنی برای حفظ سلامتی و تندرستی مصرف‌کننده تا به آنجا که می‌توانند انرژی، وقت و هزینه می‌کنند و شاید گاهی هم ملتمسانه با مردم در مورد مصرف شیر و فواید آن سخن می‌گویند، اما متاسفانه گوش شنوایی برای حرکت در راستای ارتقای مصرف سرانه شیر نیست و عمق فاجعه را زمانی می‌توان درک کرد که کشورهای مجاور به اهمیت این ماده غذایی پی برده‌اند و متقاضی محصولاتی لبنی ایران هستند. از همین رو بی‌مناسبت ندیدیم تا پای صحبت‌های مهندس احمد جریان، یکی از پیش‌قراولان فرهنگ‌سازی مصرف شیر در کشور و مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه «پگاه تهران» بنشینیم که با کوله‌باری از تجربه پاسخگوی سوالات خبرنگار ما بود. ماحصل این گفت‌وگو را با هم می‌خوانیم:


لطفا کمی در رابطه با تاریخچه فعالیت شرکت «پگاه‌تهران» توضیح دهید.
شرکت شیر پاستوریزه «پگاه‌تهران» با 60 سال قدمت، یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین شرکت‌های تولیدکننده شیر و فرآورده‌های آن در ایران و خاورمیانه است، «پگاه‌تهران» از کارخانه‌های تحت پوشش شرکت صنایع شیر ایران است. این شرکت در سال 1333 و در پاسخ به نیاز کشور به تولید صنعتی شیر، راه اندازی و در سال 1336 با ظرفیت 45 تن در روز به بهره برداری رسید. «پگاه‌تهران» شامل 5 کارخانه مجزا است و این کارخانه شامل آزمایشگاه‌های سانترال، تصفیه خانه، مرکز تحقیق و توسعه بسیار مجهز و مجموعه ورزشی است.


عملکرد «پگاه‌تهران» در سال گذشته در زمینه صادرات چگونه بوده است؟
شرکت شیر پاستوریزه «پگاه‌تهران» در سال 92 با هدف افزایش صادرات غیرنفتی و بالا بردن میزان تولید جهت افزایش بهره‌وری، پوشش هزینه‌های سربار، حضور در بازارهای جدید با تنوع محصول بیشتر و با توجه به برنامه استراتژیک سازمان تصمیم به افزایش میزان صادرات به نسبت 100 درصد نسبت به سال قبل گرفت. در این راستا با بهره‌گیری از نظرات مشاورین مجرب، تشکیل تیم‌های تخصصی بهبود، بررسی ظرفیت‌های خالی، بررسی بازارهای صادراتی و کشش‌های بازار، شناسایی محصولات مورد نیاز مشتریان، تغییر بسته‌بندی بنا به سلیقه و خواست مشتری و بهبود ساز و کار صادرات، موفق به صادرات حدود 8 هزار تن محصول به ارزش ریالی حدود 540 میلیارد ریال و دلاری حدود 5/21 میلیون دلار شد که نقطه عطفی در صادرات این شرکت است چرا که از نظر ریالی 220 درصد و از نظر مقداری 125 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته‌ایم.


چه افتخاراتی در این زمینه کسب شد؟
1- کسب رتبه صادرکننده نمونه استانی و دریافت تندیس از استانداری تهران و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران.
2- کسب رتبه اول در زمینه صادرات در سال 92 بین شرکت‌های گروه صنایع شیر ایران.
3- حضور مستقیم و ایجاد نمایندگی در بازار امارات و ارسال محصول در این منطقه.
4- معرفی «پگاه‌تهران» در زمینه شیر خشک کم‌چرب و پر‌چرب در بازارهای بین‌المللی در بین تولیدکنندگان خارجی به عنوان برند.
5- ارایه محصولات جدید در بازارهای هدف قبلی و جدید بنا به نیاز و خواست مشتریان و همچنین تغییر طرح بسته‌بندی محصولات.
همچنین در روز جهانی غذا که با شعار کشاورزی خانوادگی، تغذیه جهان و مراقبت از زمین برگزار شد شرکت‌های تولیدکننده سلامت‌محور از جمله «پگاه‌تهران» موفق به کسب تندیس سلامت شده است.


در حال حاضر چه محصولاتی در سبد صادراتی «پگاه‌تهران» قرار دارد؟
در حال حاضر ما بیش از 30 محصول جهت صادرات داریم که عبارتند از انواع ماست‌های کم چرب، ماست زبادی سورماس، پنیر خامه‌ای در ابعاد مختلف، شیر خشک، شیر خشک فوری شده، پنیر خامه‌ای گردویی و ...


در پایان اگر سخن ناگفته‌ای دارید بفرمایید.
لازم به ذکر می‌دانم که کسب این موفقیت‌های بزرگ، مرهون تلاش و همبستگی تمامی اعضای سازمان و حمایت‌های مستمر مدیرعامل محترم شرکت صنایع شیر ایران از این شرکت در نیل به اهداف تعیین شده است. امید است در سال 93 شاهد پیشرفت‌های بیشتری در این زمینه باشیم.


بستن

به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه